Forum Dr. ALBONista - Forum fanów Strona Główna

 Trasa Koncertowa

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
gruby667
Gość

PostWysłany: Nie 18:02, 29 Maj 2016    Temat postu: Trasa Koncertowa

Witam!! Chciałbym za pośrednictwem tegoż forum nawiązać kontakt z naszym Mistrzem. Sprawa z mojej/naszej (dlaczego naszej za chwilę wyjaśnię) jest jak najbardziej poważna i dlatego byłbym wdzięczny za bezpośrednią odpowiedź Dr. Albonisty na tym forum bądź poza nim np. kontakt mailowy.
Przejdźmy do meritum sprawy... jestem jednym z pięciu członków zespołu muzycznego, który min. gra koncerty,wesela w rockowym zabarwieniem. Często musimy podróżować w dość dalekie rejony naszego kraju i wtedy niemalże zawsze towarzyszy nam twórczość Dr. Albonisty, co nie ukrywam sprawia nam niezłą frajdę i kupę radości. Zespół (nie chcę zabrzmieć nieskromnie,ale....) ma dobrą renomę, jest uważany za rzetelny i profesjonalny, co powoduje jego rosnące powodzenie. Wpadliśmy ostatnio na pomysł, aby zaproponować naszemu Mistrzowi wspólne koncerty, gdzie widzielibyśmy się w roli zespołu towarzyszącego. Wydaje się nam, że przy poważnym podejściu do sprawy mogłoby się to udać. Mamy nadzieję,że za pomocą tego Forum nasza propozycja trafi pod odpowiedni adres i doczekamy się stanowiska Dr. Albonisty w powyższej sprawie. Bylibyśmy wdzięczni za pomoc w przekazaniu tej wiadomości we właściwe ręce.
Traktujemy to poważnie, to nie jest żart, tym bardziej,że przy aprobacie Mistrza mogłoby być ciekawie i na pewno wesoło,a o tu też przecież chodzi Wink. W imieniu swoim i kolegów z zespołu pozdrawiamy wszystkich na czele z Dr. Albonistą i oczekujemy odpowiedzi.
Powrót do góry
koffkongen 666
Gość

PostWysłany: Pią 17:51, 10 Cze 2016    Temat postu: dead brain 666 vs raticus simian

Sejm przyjął ustawę antyterrorystyczną... i nie tylko. Przegląd (e)prawny 10.06.2016

Marcin Maj, Dzisiaj, 15:51
Sejm przyjął ustawę, która pozwoli rządowi m.in. na blokowanie stron internetowych. Zajmował się również Ustawą o Radzie Mediów Narodowych. O tym oraz o innych ciekawych sprawach piszemy w cotygodniowym przeglądzie (e)prawnym.


W tym tygodniu w Dzienniku Internautów...

poruszaliśmy następujące ciekawe tematy z okolic internetu, technologii i prawa.

Rząd wprowadza cenzurę hazardową. Może skrzywdzić niewinnych i stworzyć prawdziwą czarną strefę e-hazardu - uważają eksperci
Fiskus będzie miał algorytmy, które ocenią Ciebie. Oby oceniały dobrze
Posłowie jednogłośnie zrobili coś pożytecznego. Przyjęli ustawę o wspieraniu rozwoju sieci
Zatrzymania komputerów przez Policję mogą krzywdzić. Rzecznik Praw Obywatelskich występuje do ministra.
Czy neutralność internetu w UE zostanie zachowana? Ruszyły ważne konsultacje
Zmienią się przepisy o usługach płatniczych. Rząd przyjął projekt
Poza tym na koniec tygodnia chcemy wam zasygnalizować następujące wydarzenia i tematy.

Sejm: Ustawa antyterrorystyczna

Sejm zajmował się dziś kontrowersyjną ustawą antyterrorystyczną i rzecz jasna ją przyjął. Za ustawą głosowało 249 posłów, przeciw - 173. Wstrzymało się 10 posłów. Był wniosek o odrzucenie ustawy w całości, ale Sejm oczywiście go nie przyjął. Tylko jedna z poprawek, do których głosowania przystąpił Sejm, uzyskała pozytywną opinię komisji.

W czasie debaty w Sejmie niezwykłą mądrością błysnął Jarosław Kaczyński, który powiedział "Kiedyś broniliście w Sejmie złodziei, dzisiaj terrorystów". To zdanie jest dobrym wskaźnikiem ogólnego poziomu debaty, jaka toczyła się w Sejmie.

Ustawa musi teraz trafić do Senatu. Może wejść w życie pod koniec czerwca.

Sejm: Rada Mediów Narodowych

Sejm zajmował się dzisiaj wnioskiem PO i PSL o odrzucenie ustawy o Radzie Mediów Narodowych. Sejm się na to nie zgodził, co było zresztą do przewidzenia. Interesujące jest to, że wiceminister Czabański próbował przekonywać, iż rząd nie zajął jeszcze stanowiska wobec tego projektu. Poza tym dyskusja o projekcie była bardzo gorąca, ale partia rządząca nadal pozwala sobie na całkowite ignorowanie krytyki.

Za odrzuceniem projektu ustawy opowiedziało się 208 posłów, przeciwko - 233, nikt nie wstrzymał się od głosu. Projekt trafił do dalszych prac w komisji kultury i środków przekazu.

UOKiK pilnuje zasad sprzedaży energii

W Dzienniku Internautów pisaliśmy już o spółkach energetycznych, które starają się sprzedawać usługi w niezbyt uczciwy sposób. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kontynuuje swoje działania by przeciwdziałać takim praktykom. Urząd wszczął postępowania w sprawach praktyk spółek Polski Prąd i Multimedia Polska Energia po analizie skarg, z których wynika m.in., że ich przedstawiciele wprowadzali konsumentów w błąd, informując, że reprezentują dotychczasowego sprzedawcę energii elektrycznej, a celem ich wizyty nie jest podpisanie nowej umowy tylko np. wypełnienie ankiety czy sprawdzenie licznika energii elektrycznej

Uwolnienie rynku usług zaufania?

Pisaliśmy już w DI o ustawie dotyczącej usług zaufania i identyfikacji. Gazeta Prawna opublikowała garść opinii i dodatkowych informacji na ten temat. Nieoficjalnie dowiedziała się w Ministerstwie Rozwoju, że nie jest ono przeciwne temu, by komercyjne firmy mogły dostarczać konkurencyjne usługi zaufania. Tyle że na uchwalenie stosownych przepisów potrzeba czasu, a tego brakuje. Unijne rozporządzenie eIDAS wchodzi bowiem w życie 1 lipca 2016 r. i do tego czasu musi też zacząć obowiązywać ustawa o usługach zaufania, aby polskie regulacje były skorelowane z unijnym rozporządzeniem. Później jednak, już bez presji czasu, ministerstwo ma rozpocząć prace nad uwolnieniem rynku usług zaufania. Szczegóły w tekście pt. Nie będzie cyfrowego przyspieszenia w załatwianiu urzędowych spraw przez internet.

Problem z petycjami

Jeśli już mowa o ustawie dotyczącej usług zaufania i identyfikacji to warto wiedzieć, że wprowadza ona zmiany również w ustawie o petycjach (sic!). Obecnie petycję można wysłać e-mailem, ale w przyszłości trzeba będzie ją podpisać podpisem kwalifikowanym lub Profilem Zaufanym ePUAP. Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił w tej sprawie do Ministra Rozwoju. Jego zdaniem proponowana zmiana przepisów może utrudnić obywatelom korzystanie z prawa składania petycji.

ZUS czai się na Facebooku

Urzędnicy ZUS potrafią zajrzeć na konta w serwisach społecznościowych by przekonać się, czy osoba na zwolnieniu nie pojechała na urlop. Działanie urzędników wzbudza wątpliwości ze względu na ingerencję w prywatność oraz możliwość pomyłek. Poza tym do Egiptu też można jechać w celu podbudowania zdrowia. Szczegóły we Wprost.

CBA w Zakładzie Informatyki Lasów Państwowych

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby Zakładu Informatyki Lasów Państwowych w Sękocinie. Agenci CBA na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie zabezpieczyli dokumenty przetargowe i dane elektroniczne dotyczące postępowań na zamówienia publiczne. Sprawa dotyczy podejrzeń o przekroczenie uprawnień i tzw. zmowę przetargową. To wstępny etap śledztwa. Nie było zatrzymań osób, nikt nie usłyszał zarzutów.

PE wzywa do rozprawienia się z unikaniem opodatkowania przez korporacje

Parlament poparł propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą walki z unikaniem opodatkowania, w rezolucji przyjętej w środę. Posłowie chcieliby jednak wprowadzenia rygorystycznych limitów dla ulg podatkowych oraz przepisów o dochodach uzyskanych zagranicą. Wezwali oni też do większej przejrzystości funduszy powierniczych i fundacji, wspólnych zasad redukcji opodatkowania zysków patentowych uzyskanych dzięki własności intelektualnej oraz stworzenia czarnej listy UE dla rajów podatkowych.

Dyrektywa opiera się na zasadzie, że podatki powinny być płacone w miejscu, w którym wypracowano zyski oraz zawiera wiążące prawnie środki blokujące metody najczęściej używane przez firmy, które chcą uniknąć płacenia podatków.

UK poszerza inwigilację

Jak podaje Reuters, Kontrowersyjna ustawa Investigatory Powers Bill uzyskała poparcie w niższej izbie brytyjskiego parlamentu i pójdzie do Izby Lordów. W brytyjskiej ustawie znajdzie się zapis o tym, że służby będą musiały zastosować mniej inwazyjne metody zbierania informacji zanim sięgną np. do billingów. W Polsce w czasie prac nad ustawą inwigilacyjną nie udało się osiągnąć tego poziomu ochrony prywatności.

Investigatory Powers Bill ma m.in. zobowiązywać dostawców internetu do przetrzymywania informacji o usługach i stronach, z których korzystają ich użytkownicy. Kontrowersyjne jest właśnie to, że na dostawcach internetu może spocząć dość kosztowny obowiązek.

Rosja więzi krytyków z serwisów społecznościowych

Associated Press opublikowała artykuł o osobach skazywanych w Rosji na więzienie za krytykowanie władz. Okazuje się, że przynajmniej 54 osoby zostały posłane za kratki za "mowę nienawiści" w internecie. Rosyjskie prawo definiuje ekstremizm jako działania, które mogłyby zaszkodzić bezpieczeństwu kraju lub porządkowi konstytucyjnemu. Z tego powodu do więzienia trafiła np. osoba, która udostępniła w serwisie społecznościowym obrazek z tubką pasty do zębów i napisem "Wyciśnij z siebie Rosję". Szczegóły w tekście
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Dr. ALBONista - Forum fanów Strona Główna -> Zbiór utworów Dr. ALBONisty - dyskusja i propozycje Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
gBlue v1.3 // Theme created by Sopel & Programosy
Regulamin